Menu Zamknij

Wizyta Wiceministra Aktywów Państwowych w Magazynach Oddziału Malbork

15 kwietnia 2024 roku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zbigniew Ziejewski, odwiedził magazyny Elewarr w Malborku, Braniewie i Bartoszycach. Podczas wizyty  minister zapoznał się z pracami jakie wykonano podczas modernizacji Magazynu w Braniewie oraz z planami dotyczącymi rozbudowy magazynu w Bartoszycach.

„Po zrealizowaniu inwestycji w Bartoszycach powstaną silosy stalowe, nowy kosz przyjęciowy oraz suszarnia wyposażona w pełną technologię niezbędną do obsługi tego elewatora. Celem tej inwestycji jest przede wszystkim zwiększenie asortymentu skupowanego towaru oraz wejście na rynek skupu mokrej kukurydzy. Dzięki temu będziemy w stanie suszyć kukurydzę do parametrów wymaganych dla eksportu” – podkreślił Prezes Elewarr Hubert Grzegorczyk.

„Północne magazyny firmy powinny być spichlerzem naszego kraju oraz miejscem, z którego wysyłane będą transporty zbóż i rzepaku do portów. Aby tego dokonać, potrzebne są inwestycje w zakładach Elewarru, takie jak ta zakończona w Braniewie czy trwająca w Bartoszycach. Niezbędna jest również modernizacja linii kolejowej Bartoszyce – Korsze, aby przyspieszyć transporty kolejowe do trójmiejskich portów” [1]  – Powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Zbigniew Ziejewski.

Inwestycje w elewatorach wpisują się w projekt „Spichlerz Północy”, który na celu wykorzystanie potencjału rolniczego województwa warmińsko-mazurskiego, zwłaszcza jego zachodniej i zachodnio-południowej części. Elewarr jest kluczowym podmiotem tego przedsięwzięcia, mającym zapewnić dynamiczny obrót zbóż, rzepaku i kukurydzy oraz zwiększyć potencjał polskiego kapitału. Projekt ma także przyczynić się do zwiększenia produkcji zbóż, wspierać rolnictwo, stworzyć możliwość konkurencji z zagranicznymi podmiotami oraz poprawić bezpieczeństwo żywnościowe kraju poprzez dodatkowe magazyny.

Relacja z wydarzenia dostępna pod [LINKIEM]

źródło [1] https://www.facebook.com/ZZiejewskiPSL