Menu Zamknij

Wicepremier Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk i Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka w Elewarr

Żniwa wciąż trwają, a Elewarr pracuje na najwyższych obrotach. W środę (17 sierpnia) nasz magazyn w Malborku odwiedzili Wicepremier Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, których oprowadzał prezes Elewarr Hubert Grzegorczyk, wcześniej dyrektor oddziału Malbork.

Są to żniwa, które na pewno są atrakcyjne dla rolników, którzy chwalą się tym, że pszenica i rzepak mają wysokie parametry. W tym roku jest nie tylko dobra jakość, ale też wysoka wydajność, 9-10 ton z hektara. Rolnicy są zadowoleni z ceny. Nie odbiegamy cenowo od konkurencji, a nawet proponujemy wyższe stawki – mówił prezes Hubert Grzegorczyk.

Ta wizyta napawa optymizmem. Po pierwsze, bardzo spokojnie przebiega skup, rolnicy są zadowoleni z ceny, która obecnie jest satysfakcjonująca. Elewatory mają jeszcze dużo wolnej powierzchni magazynowej na tegoroczny skup zbóż i już za kilka, kilkanaście tygodni kukurydzy, więc rynek zbóż jest opanowany – podsumowuje Wicepremier Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk dla Malbork naszemiasto.

Jest to największy oddział spółki Elewarr, która wchodzi w skład Krajowej Grupy Spożywczej, która ma skupić w sobie najbardziej podstawowe, a zarazem najważniejsze elementy produkcji rolnej. Naszą ambicją jest aby otoczyć opieką rolnika kompleksowo. – powiedział Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka dla TVP3 Gdańsk.

W trakcie żniw, wychodząc naprzeciw rolnikom, magazyny Elewarr w tygodniu są czynne do późnych godzin wieczornych a także w weekendy i święta. Powierzchnia przechowalnicza systematycznie się zapełnia, ale wciąż jesteśmy otwarci na współpracę z rolnikami.