Menu Zamknij

Spichlerz – magazyn Elewarr sp. z o.o.

Dlaczego ta nazwa? Otóż Spichlerz (spichrz, śpichlerz, elewator zbożowy) to była jedna kilkukondygnacyjna budowla przeznaczona do przechowywania materiałów sypkich, głównie ziaren zbóż. Wielkimi spichrzami zbożowymi nazywamy elewatory zbożowe.

Elewarr jest spółką państwową, która zajmuje się handlem zbóż i rzepaku, oraz przechowywaniem tych produktów. Właśnie przechowywanie zbóż, rezerw państwowych zarówno w celach strategicznych w ramach umowy z Agencją Rezerw Strategicznych, jak i w celach stricte komercyjnych stanowiło podstawę, dla którego w maju 1992 r. z inicjatywy Agencji Rynku Rolnego (dzisiejszy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) powstała Spółka.

Dziś Spółka przechowuje w 17 obiektach magazynowych (elewatorów zbożowych i magazynów płaskich) o powierzchni przechowalniczej ponad 692 tys. ton – zboże, rzepak, a nawet bobowate. A zatem nazwa Spichlerz jako tytuł magazynu spółki Elewarr doskonale pasuje do naszej działalności.

Dokonujemy nowych inwestycji, pracownicy mogą patrzeć z optymizmem na przyszłość, a rolnicy mają solidnego odbiorcę zbóż i rzepaku. Elewarr jest obecnie kojarzony z sukcesami.

Na łamach Spichlerza znajdziecie Państwo nie tylko informacje i artykuły o Spółce, ale szerzej z dziedziny rolnictwa np. wsparcia dla terenów popegeerowskich, sadownictwie, rolnictwie ekologicznym itp.