Menu Zamknij

Rozmowy z rolnikami w Kolonii Ostrowickiej

24 czerwca 2021 roku w Kolonii Ostrowickiej (gmina Gniew, powiat tczewski) obyło się otwarte spotkanie z rolnikami, w którym wziął udział Prezes Zarządu Elewarr Sp. z o.o. Daniel Alain Korona, a także pracownicy Oddziału Malbork. Na wiejską świetlicę przybyło ok. 40 rolników zainteresowanych współpracą ze Spółką.

Wydarzenie otworzył Radny Miasta i Gminy Gniew Jarosław Sławińki pomysłodawca i inicjator spotkania, który przywitał przybyłych gości, w tym m.in. Prezesa i pracowników Elewarr, Z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joannę Kamińską, Przewodniczącego Rady Miasta Gniew Damiana Szmyta.

W pierwszej kolejności Prezes Zarządu Daniel Alain Korona podziękował rolnikom za przybycie na spotkanie, a także a dotychczasową współpracę.

Obecny Zarząd Elewarr Sp. z o.o. w mojej osobie, a także Wiceprezes Zarządu Moniki Parafianowicz oraz wszyscy pracownicy Spółki traktujemy Państwa z należytym szacunkiem i uczciwością. Zależy nam na partnerskich stosunkach zgodnych z zasadami etyki w biznesie, a także na wieloletniej współpracy. Elewarr jako podmiot państwowy gwarantuje uczciwą cenę za kupiony towar, porównywalną do tej, która jest na rynku, a co najważniejsze jesteśmy w 100% wypłacalni. Nie zdarzyło się nigdy odkąd jestem Prezesem aby jakiś rolnik, czy to drobnoobszarowy, czy posiadające większe areały, został oszukany. Nigdy do takich sytuacji w przyszłości nie dojdzie bowiem Państwa zdanie o naszej Spółce, a także nasze relacje są najważniejsze. Obecny Zarząd Elewarr podejmuje działania aby wciąż zmieniać i unowocześniać Spółkę. Dokonujemy nowych inwestycji w naszych magazynach, a także niezbędnych remontów. Dzisiaj Elewarr jest na zupełnie innej drodze niż kilka lat temu. W pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że udało nam się wyjść z różnych zakrętów. Odcinamy się od tego co było złe i powodowało, że Elewarr przynosił co roku straty finansowe

– powiedział podczas spotkania Prezes Zarządu Elewarr Daniel Alain Korona

Po wystąpieniu Prezesa Elewarr głos zabrał Huber Grzegorczyk, Dyrektor Oddziału Malbork, który opowiedział o działalności, którą lokalnie podejmuje Spółka w zakresie współpracy z rolnikami. Przedstawił on rozwiązanie wprowadzone w 2020 roku, które polega na odbiorze zbóż i rzepaku bezpośrednio z gospodarstwa transportem oferowanym przez Elewarr. Dyrektor opowiedział również o bieżącej pracy Magazynu Malbork, a także roli Spółki w zakresie przechowywania państwowych rezerw żywnościowych.

Wszystkie nasze urządzenia laboratoryjne są certyfikowane i posiadają ważną legalizację. Personel, który bada próby w laboratorium ma ogromne doświadczenie i należy do najlepszych specjalistów w Polsce. Nasi próbobiorcy na przykład ostatnio uczestniczyli w szkoleniu, a także zdawali specjalistyczny egzamin techniczny. Zarówno Zarząd, jak i ja przykładamy uwagę do wysokiego poziomu obsługi każdego rolnika. Jako spółka państwowa jesteśmy kontrolowani z naszej działalności, w tym jakości i rzetelności, podczas przyjęcia każdej dostawy zbóż i rzepaku. Oferując własny transport także zwracamy uwagę na stan techniczny pojazdów, doświadczenie firm przewozowych w obszarze rolnictwa czy najważniejszą rzecz czyli uczciwość. Na każdym kroku informujemy rolnika o poszczególnych parametrach przyjmowanych płodów rolnych, przechowujemy wtórniki z prób, które zawsze mogą być sprawdzone przez każdego z dostawców. Nasz magazyn w Malborku jest jednym z najlepiej ocenianych w całej Polsce. Składujemy w nim także państwowe rezerwy żywnościowe, zatem nie możemy pozwolić sobie na jakąś wpadkę. Wszystko to co robimy jest zgodne z obowiązującymi zasadami i przepisami prawnymi w zakresie magazynowania zbóż i rzepaku

– powiedział Dyrektor Oddziału Malbork Hubert Grzegorczyk

Na końcu wystąpiła Aleksandra Nowak, handlowiec Oddziału Malbork, która przedstawiła aktualną ofertę w zakresie skupu zbóż i rzepaku. Następnie rolnicy mogli zadać pytania i uzyskać inne informacje o Elewarr, które nie zostały zaprezentowane podczas wystąpień. Na końcu spotkania każdy uczestnik otrzymał drobne gadżety, a także mógł indywidulanie porozmawiać z Prezesem i pracownikami Elewarr Sp. z o.o.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować Kole Gospodyń Wiejskich w Kolonii Ostrowickiej za przygotowanie spotkania i domowe wypieki.

Rolników, nie tylko z Gminy Gniew zachęcamy do współpracy. Do Państwa dyspozycji jest Aleksandra Nowak, handlowiec Oddziału Malbork Elewarr Sp. z o.o., tel. 536 184 707, anowak@elewarr.com.pl

fot. Elewarr