Menu Zamknij

Komunikat Elewarr sp. z o.o. dot. wykorzystywania zdjęć obiektów magazynowych i elewatorów do medialnych publikacji nieautoryzowanych przez Spółkę

W związku z medialnym przekazem i dużym zainteresowaniem opinii publicznej listą podmiotów operujących towarami ukraińskimi,  Spółka Elewarr apeluje o niewykorzystywanie przez redakcje prasowe i media w treściach przekazów publicznych wizerunku i zdjęć obiektów infrastruktury magazynowej i elewatorów należących do Elewarr sp. z o.o., w kontekście posiadania czy handlu towarem pochodzenia ukraińskiego.

Elewarr sp. z o.o. ponownie podkreśla, że nie prowadziła zakupu zbóż i rzepaku z Ukrainy, nie importowała towaru ukraińskiego,  oraz nie posiadała takiego towaru w swoich magazynach! Spółka swoją ofertę skupową kierowała wyłącznie do polskich producentów zbóż i rzepaku, którzy składali pisemne oświadczenia o pochodzeniu towaru z własnego gospodarstwa.

Elewarr apeluje o odpowiedzialne działanie redakcji prasowych i niewykorzystywanie zdjęć elewatorów należących do Spółki w sposób stanowiący nadużycie oraz naruszenie dóbr osobistych, wizerunku i renomy Spółki w odbiorze polskich rolników i kontrahentów oraz pozwalający na nieuprawioną nadinterpretację przekazu w opinii publicznej godzącą w dobre imię Spółki.