Menu Zamknij

Elewarr na Otwartym Forum Rolników Pomorza i Kujaw 2020

27 czerwca 2020 roku w Ciechocinku odbyło się Otwarte Forum Rolników Pomorza i Kujaw 2020. W spotkaniu wziął udział Zarząd Elewarr: Prezes Daniel Alain Korona oraz Wiceprezes Monika Parafianowicz. Gościem honorowym był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który m.in. dziękował rolnikom za ich trud pracy.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia podziękowań i wręczenia odznaczeń państwowych dla Rolników, których można określić mianem „Najbardziej Zasłużonych”. Wśród obecnych byli również Ci, którzy współpracują z Elewarr Sp. z o.o.

Wspieramy takie inicjatywy jak organizowanie Otwartego Forum Rolników Pomorza i Kujaw, które jest wydarzeniem integrującym indywidualnych rolników z podmiotami takimi jak Elewarr. Cieszę się, że nie tylko mogliśmy wziąć udział w tym spotkaniu, ale w serdecznej atmosferze osobiście mieliśmy okazję porozmawiać z naszymi klientami – rolnikami i kontrahentami. Rolnikom należy się uznanie za ich pracę, którą zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe. To rolnicy są bezpośrednio zaangażowani w utrzymanie ciągłości produkcji rolnej, m.in. zbóż i rzepaku.  Gospodarstwa często mają charakter tradycyjny i bioekologiczny, są one przekazywane z pokolenia na pokolenie, tradycją jest praca na roli – powiedział Prezes Zarządu Elewarr Daniel Alain Korona.

Podczas spotkania zaprezentowana została Złota Księga Zasłużonych Rolników Pomorza i Kujaw, w której można znaleźć nazwiska wszystkich rolników, którzy otrzymali odznaczenia państwowe oraz tych, którzy są laureatami licznych konkursów organizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. W publikacji znajduje się również informacja o Elewarr Sp. z o.o.

Chętnie bierzemy udział w różnych wydarzeniach o doniosłym znaczeniu dla popularyzowania wagi pracy rolników i polskiej wsi. To ważne, żeby doceniać polskie produkty, marki i wspierać polską gospodarkę. Równie ważnym jest, żeby w tym wszystkim pamiętać o należnym szacunku do producentów płodów rolnych, czyli należnym szacunku do polskiego rolnika. Ta praca polskich rolników i ich rodzin, oraz tradycja i kultura wiejska jest niewątpliwie narodowym skarbem Polski – mówiła Wiceprezes Zarządu Monika Parafianowicz.

Wszystkie zdjęcia są własnością Organizatora Otwartego Forum Rolników Pomorza i Kujaw 2020. i są objęte prawami autorskimi. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zdjęć bez zgody właścicieli.