Menu Zamknij

Ćwiczenia straży pożarnej w Magazynie Kępno Oddziału Elewarru Gądki

25 maja strażacy Państwowej Straży Pożarnej ćwiczyli gaszenie symulowanego pożaru w Magazynie Kępno Oddziału Gądki Elewarr Sp. z o.o.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że do pożaru doszło na kilku piętrach magazynu Kępno. Zadanie ratowników nie było łatwe. Magazyn Elewarru w Kępnie jest najwyższym budynkiem w okolicy, a ratownicy z Komendy Powiatowej PSP Kępno musieli wykazać się szybkością, skutecznością i nie lada kondycją – by w pełnym oporządzeniu dostać się na poszczególne piętra wieży operacyjnej magazynu, zlokalizować źródła pożaru i poprowadzić tzw. prądy gaśnicze na miejsce akcji.

Strażacy spisali się na medal. Rozpoczęli i przeprowadzili akcję ratowniczo-gaśniczą w imponującym tempie. Nie jest to, co wymaga podkreślenia, proste, gdyż gaszenie pożarów w obiektach takich jak magazyny czy silosy ze zbożem wymaga zastosowania odpowiednich sposobów walki z żywiołem, różnych środków na powstrzymanie pożaru i uchronienia konstrukcji magazynu i na ile to możliwe, jego zawartości” – ocenił Michał Kotkowski, dyrektor Oddziału Gądki Elewarr Sp. z o.o.

Jak dodał, przeprowadzona akcja może być przykładem na to, jak w sytuacjach kryzysowych powinny ze sobą współpracować instytucje, pełniące – choć z pozoru w mocno odmiennych obszarach – zadania strategiczne dla interesów państwa.