Menu Zamknij

Ze sprzedaży udziałów w Elewatorze Sieradz uzyskaliśmy znacznie wyższą kwotę niż minimalnie przewidywaliśmy

W wywiadzie, który Prezes Zarządu Elewarr Sp. z o.o. dr Daniel Alain Korona udzielił portalowi www.swiatrolnika.info była mowa o sprzedaży udziałów w elewatorze Sieradz.

Myśmy nie sprzedali elewatora w Sieradzu, ponieważ nie mieliśmy elewatora w Sieradzu. My sprzedaliśmy niecałe 27% udziałów w tym podmiocie, które posiadaliśmy. Większość udziałów miał inny podmiot. W obiekcie tym swoje udziały mają również dwa inne podmioty – powiedział Prezes Zarządu Elewarr, tym samym dementując nieprawdziwie doniesienia medialne o spółce oraz tytuł jednego z artykułów „Korona sprzedał perłę Elewarru”. Dodał również, że we wspominanym artykule informacje nie są rzetelne. Wskazał m.in., że zdjęcie, które zostało dołączone do informacji nie przedstawia obiektu w Sieradzu tylko magazyn w Koronowie, którego właścicielem jest Elewarr Sp. z o.o. Mówił również:

Jak wynika ze sprawozdania zarządu elewatora Sieradz, skupowano ok. 7-8 tys. ton zbóż, co w stosunku do 1,85 mln ton zbóż w województwie łódzkim, nie wygląda znacząco. Jak mogliśmy powiększać powierzchnię magazynową Elewarru udziałami w elewatorze, którego pakiet większościowy należał do kogoś innego? 7-8 tys. ton w porównaniu do 1,85 mln ton to mniej niż 0,5 proc. więc to nie jest udział, który pozwala na kształtowanie rynku w województwie łódzkim. Co więcej, w silosach elewatora Sieradz przechowywano popiół.

Dr Daniel Alain Korona opowiedział szczegółowo o historii transakcji. Wskazał, że w 2013 roku powstała uchwała kierunkowa ówczesnych organów korporacyjnych Elewarru, mówiąca o tym, że należy sprzedać udziały w elewatorze w Sieradzu. Również w strategii spółki na lata 2017-2020, opracowanej i przyjętej przez były Zarząd Elewarr, którego Prezesem był Bogdan Drechna (dziś publicznie krytykuje sprzedaż udziałów w elewatorze Sieradz), została wskazana sprzedaż udziałów w elewatorze Sieradz. Strategię tą przyjęła zarówno Rada Nadzorcza, jak i Zgromadzenie Wspólników Elewarr Sp. z o.o.

My zrealizowaliśmy założenia strategii, które wcześniej zostały przyjęte. Powiem szczerze zgadzamy się z tym, że posiadanie udziałów w spółce, w której od 2006 roku Elewarr nie miał żadnej dywidendy, żadnego zysku, dla nas jest kompletnie nieopłacalne. Ze sprzedaży udziałów w elewatorze Sieradz uzyskaliśmy znacznie wyższą kwotę niż minimalnie przewidywaliśmy – powiedział dr Daniel Alain Korona

Całość wywiadu z Prezesem Elewarr Sp. z o.o. jest dostępna pod linkiem:
https://swiatrolnika.info/prezes-elewarru-sprzedal-udzialy