Menu Zamknij

Zarząd Elewarr z wizytą gospodarczą w Magazynach Oddziału Malbork

W czwartek 4 marca 2021 roku Prezes Zarządu Daniel Alain Korona oraz Wiceprezes Zarządu Monika Parafianowicz udali się do Magazynów Elewarr Sp. z o.o. zlokalizowanych w województwie warmińsko-mazurskim. Celem wizyty była ocena prac inwestycyjnych tych aktualnie wykonywanych jak i zaplanowanych do realizacji w najbliższych miesiącach połączona z realizacją zadań kontrolnych.

W wizytacji Zarządowi Elewarr Sp. z o.o. towarzyszyli Dyrektor Oddziału Malbork Hubert Grzegorczyk, Kierownik Magazynu Pieniężno Marcin Maciejewski oraz Kierownik Magazynów Orneta i Braniewo Zbigniew Orwat.

Zarząd Elewarr rozpoczął swoją wizytację od obiektu magazynowego w Braniewie, który zwiększy w perspektywie roku obrotowego 2021/2022 swoje zdolności operacyjne i powierzchnię magazynową, będzie magazynem technologicznie nowoczesnym, pozwalającym na zdynamizowanie obrotu zbożem i rzepakiem w tym regionie, obsługującym dużo większą grupę rolników. Aktualnie następuje finalizacja ustaleń dot. rozbudowy Obiektu.

Następnie Kierownictwo Spółki odwiedziło obiekt magazynowy w Pieniężnie. Ocenione zostały postępy prac inwestycyjnych związanych z modernizacją fundamentów i elewacji betonowych silosów, a także wieży elewatora. Fasada magazynu od wielu lat wymagała remontu, ze względu na korozję farby, pleśń i odbarwienia grzybiczne, odpryski tynkowe, które momentami odsłaniały żelbetonowe pręty. To właśnie dopiero obecny Zarząd Spółki – Prezes Daniel Alain Korona i Wiceprezes Monika Parafianowicz zdecydowali się na doinwestowanie elewatora, w tym m.in. na modernizację infrastruktury wewnątrz, całkowitą modernizację elewacji z wymianą okien przeznaczając aktualnie na ten cel znaczące środki z budżetu inwestycyjno-remontowego.

Kierownictwo Spółki odwiedziło również Magazyn w Ornecie. W tym obiekcie oceniony został stan przygotowań do tegorocznego skupu, omawiane były plany dot. wykorzystania magazynu płaskiego oraz stalowych silosów. Omówione zostały także pilne projekty inwestycyjno-remontowe, których bieżąca realizacja będzie następować jeszcze w trakcie tego roku obrotowego.

Dla przypomnienia wszystkie postępowania Spółki celem wyłonienia wykonawców prac są publikowane na stronie www.elewarr.pl. Zapraszamy do współpracy.

Wszystkie zdjęcia są własnością Elewarr Sp. z o.o. i są objęte prawami autorskimi. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zdjęć bez zgody właścicieli.