Menu Zamknij

Wielkanocne Spotkanie w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku

„W imieniu Kapituły Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” serdecznie dziękujemy za udział w Wielkanocnym Spotkaniu w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku oraz za wsparcie Koncertu „Małe Oratorium na Wielki Post – czyli modlitwa przez muzykę”” – napisali w liście do dra Daniela Korony, prezesa Spółki Elewarr Janusz Polak, dyrektor Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” i Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu.

Elewarr wielokrotnie był sponsorem Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”, którego celem jest popularyzacja rolników regionu kujawsko-pomorskiego, ich osiągnięć zawodowych oraz społecznych, a także zaprezentowanie ich zaradności, gospodarności i szczególnego przywiązania do tradycji rolniczych i regionu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji i wiodących firm z obszaru rolnictwa. Obecny m.in. był ks. prałat Grzegorz Karolak, Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm RP i przewodniczący Rady ds. rolnictwa i obszarów wiejskich przy Prezydencie RP,  Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski, dr Daniel Korona, prezes Spółki Elewarr, Danuta Hądzlik, prezes zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin, Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”, Marek Dereziński, członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

Organizatorzy przygotowali Spotkanie Wielkanocne wraz z wyjątkowym wydarzeniem muzycznym. Uczestnicy wysłuchali koncertu w wykonaniu Aleksandra Kamedulskiego (śpiew) oraz Zbigniewa Wiśniewskiego (fortepian).

Uroczystość miała miejsce w historycznym Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Co ciekawe, dworek posiada przedwojenną metrykę. Odpowiadając na życzenia Prezydenta RP Ignacego Mościckiego, w połowie lat trzydziestych XX wieku władze Ciechocinka wybudowały na potrzeby głowy państwa rezydencję wypoczynkową na obrzeżu miasta przy ul. Leśnej 1. Dworek do dzisiaj pełni funkcje centrum reprezentacyjno-konferencyjnego pozostając do dyspozycji Prezydenta RP.

RW/fot. shiuz.pl