Menu Zamknij

W Waplewie Wielkim odbyły się targi Elewarru

W piątek, 18.09.2020 roku, w Waplewie Wielkim odbył się II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020. W naszym wydarzeniu wziął udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020, który zorganizowaliśmy miał charakter  targów oraz wystawy. Okres, w którym odbywało się nasze wydarzenie zbiegł się z czasem, kiedy to organizowane jest tradycyjne święto wszystkich rolników, czyli dożynki.

Wśród wystawców, którzy prezentowali swoje usługi i produkty poza Elewarr Sp. z o.o. byli m.in.:

 • Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. – grupa kapitałowa Elewarr Sp. z o.o.,
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
 • Starostwo Powiatowe w Sztumie,
 • Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, który w swojej ofercie ma klasy rolnicze,
 • Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
 • Wydawnictwo Rolnicze AgroProfil,
 • Pomorski Związek Hodowców Gołębi, Drobiu Ozdobnego i Królików.

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 rozpoczęliśmy od uroczystej mszy św. w kościele pw św. Maksymiliana Marii Kolbego w Waplewie Wielkim. Koncelebrował ją ks. biskup pomocniczy diecezji elbląskiej Wojciech Skibicki, który modlił się w intencji Ojczyzny, bożego błogosławieństwa dla rolników ich rodzin, w tym Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego i jego rodziny oraz pracowników i współpracowników Elewarr Sp. z o.o. Po mszy św. w barwnym korowodzie, który prowadził sztandar OSP Waplewo Wielkie oraz blisko 2 metrowy wieniec dożynkowy udaliśmy się na stadion sportowy w Waplewie Wielkim.

Patronem Honorowym naszego wydarzenia został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który w swoim przemówieniu tak powiedział o Elewarr Sp z .o.o.:

To jeden z najważniejszych państwowych podmiotów gospodarczych, którego dobre działanie może mieć wpływ na stabilizowanie rynku zbóż, rzepaku, a w przyszłości także roślin wysokobiałkowych w Polsce. Mogła to być firma o wiele mocniejsza i większa, jednak polityka rabunkowej prywatyzacji, prowadzonej przez naszych poprzedników oddała w prywatne ręce znaczną część magazynów, mocno osłabiając skuteczność Elewarru. Przez lata nikt nie liczył kosztów, pełną garścią wyprowadzając państwowe pieniądze ze spółki. Jeden z byłych prezesów z tak zwanej „partii chłopskiej” stworzył sobie z Elewarru, wręcz międzynarodowe biuro podróży. Ostatnie dwa lata to powrót normalności, liczenia kosztów i oszczędności, a także nowych inwestycji. Cieszę się, że Elewarr jest w dobrych rękach i odzyskuje stabilność ekonomiczną.

Targom Elewarru w Waplewie Wielkim towarzyszyła atrakcje dla najmłodszych takie jak: gry, zabawy, animacje, dmuchane zjeżdżalnie. Wszyscy goście mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, którą zapewnił Elewarr, posłuchać pieśni folklorystycznych w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Mikołajczanki” z Mikołajek Pomorskich, po których muzykę rozrywkową wykonywał zespół Dexter, zapoznać się z ofertą wszystkich wystawców.

Punktem kulminacyjnym II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr – Dożynki 2020 było nagrodzenie rolników odznaczeniami – ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ Z ELEWARR. które wręczyli Daniel Alain Korona – Prezes Zarządu i Monika Parafianowicz – Wiceprezes Zarządu. Odznaczeni zostali producenci, którzy do Oddziału Malbork dostarczyli zboże i rzepak o najlepszych parametrach, a także Ci który współpracują z Elewarr od ponad 15 lat.

Zarząd Elewarr podziękował także wszystkim rolnikom, którzy współpracują z naszą Spółką. W skali Oddziału Malbork ich liczba wynosi ponad 1000, a w skali całego kraju jest ich kilkanaście tysięcy.

Na targi organizowane przez Elewarr przybyła spora liczba rolników. Ze względu na występowanie w Polsce koronawirusa II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr miał charakter wydarzenia zamkniętego. Przed jego rozpoczęcie wszyscy uczestnicy zobligowani byli do rejestracji telefonicznej, bądź mailowej, którą prowadził Elewarr Sp. z o.o. Również dziennikarze zobligowani byli do otrzymania stosownych akredytacji. W czasie wydarzenia organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom: maseczki i rękawiczki jednorazowe, których był obowiązek noszenia, środki dezynfekujące. Organizatorzy przypominali o stosowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy uczestnikami, która wynosiła minimum 2,5 metra.

Dziękujemy Wam za przybycie i dobre słowa o Elewarr Sp. z o.o.

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 został objęty Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Partnerami wydarzenia byli:

 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
 • Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o – grupa kapitałowa Elewarr Sp. z o.o.

Patronat Medialny:

 • TVP3 Gdańsk,
 • Radio Gdańsk S.A.,
 • Świat Rolnika.