Menu Zamknij

Szkolenie dla rolników w Nowych Proboszczewicach

Zgodnie z zawartym porozumieniem o współpracy z MODR Warszawa Oddział w Płocku 6 lutego 2023 odbyło się szkolenie dla rolników. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Oddziału Spółki Elewarr w Nowych Proboszczewicach, które poprowadził dyrektor Oddziału Maciej Jabłoński. Uczestnikami spotkania byli zaproszeni rolnicy z powiatu płockiego i sierpeckiego oraz pracownicy MODR wspólnie z dyrektorem Wojciechem Banaszczakiem.

Szkolenie było podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną ze zwiedzaniem obiektu. Rolnicy mieli możliwość zobaczenia jaką drogę przebywa zboże, które do nas dostarczają. Od punktu poboru próby, laboratorium, aż po silosy, w których docelowo jest przechowywane zboże.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się ze stosowaną przez Spółkę Elewarr technologią przyjmowania i przechowywania zbóż, rzepaku i kukurydzy.
Rolnicy byli bardzo zainteresowani, wyrazili zadowolenie i wdzięczność za możliwość zapoznania się z technologią oraz zobaczenia tych miejsc, do których nie mieli dotychczas dostępu podczas dostaw zbóż.