Menu Zamknij

Radio Gdańsk: 22 lipca. Wielkie spotkanie rolników w elewatorze Malbork

22 lipca 2021 roku, w godz. 11:00-14:00 na terenie elewatora Malbork, ul. Daleka 72, odbędzie się wydarzenie pn. „Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami” – poinformowało Radio Gdańsk na swojej witrynie internetowej.

Głównym jego celem jest przedstawienie aktualnych informacji związanych z działaniami i programami skierowanymi do mieszkańców wsi

– czytamy na radiogdansk.pl

Dalej portal Radia Gdańsk cytuje informacje Spółki Elewarr, informując, że miejsce spotkania z rolnikami zostało nieprzypadkowo wybrane, bowiem odbędzie się ono na terenie Magazynu Malbork Oddziału Elewarr, który jest jednym z największych w Polsce. Jego powierzchnia magazynowa wynosi ok. 90 tys. ton. Malborski elewator skupuje od rolników rzepak i pszenicę oraz świadczy usługi przechowalnicze dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, co oznacza składowanie rezerw żywnościowych na wypadek wojny, kataklizmu, zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego Polski i Polaków.

Elewator Malbork co roku współpracuje z około 1200 rolnikami. W 2018 roku skupiono w nim 22 576,140 ton plonów rolnych, w 2019 roku 21 490,990 ton, a w 2020 roku już 26 328,260 ton. Plany magazynu Malbork są ambitne i podczas tegorocznych żniw planuje się przeprowadzenie skupu, który wyniesie ponad 30 tysięcy ton.

„Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami” to nowość w działaniach spółki Elewarr.

Nigdy do tej pory, w jej historii, nie zostało zorganizowane spotkanie na terenie elewatora, które łączyło w sobie tzw. dzień otwarty wraz ze stoiskami instytucji rolniczych, na których będzie można uzyskać np. aktualne informacje o rządowych programach skierowanych do mieszkańców wsi, czy bliżej poznać ich działalność.

Elewarr Malbork jest otwarty na współpracę zarówno z rolnikami, jak i różnymi rządowymi agencjami. Poprzez nasze wydarzenie chcemy nie tylko przybliżyć działalność naszej Spółki ale również dać możliwość spotkania z urzędnikami i pracownikami podmiotów rolniczych. Naszym priorytetowym celem jest zapewnienie każdemu rolnikowi, niezależnie od posiadanej powierzchni uprawnej, możliwości sprzedaży swoich plonów rolnych. Każdego traktujemy jako partnera, a takie zasady jak uczciwość, rzetelność czy zaufanie są kluczowymi w naszej działalności

– powiedział Hubert Grzegorczyk, Dyrektor Oddziału Malbork Elewarr Sp. z o.o.

W programie wydarzenia pn. „Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami”, które odbędzie się w najbliższy czwartek 22 lipca w godz. 11:00-14:00 znajdują się m.in. takie atrakcje jak: stoiska firm i instytucji rolniczych i okołorolniczych, zwiedzanie elewatora Malbork, zwiedzanie laboratorium elewatora Malbork, bezpłatny poczęstunek i grill dla wszystkich przybyłych gości, wręczenie nagród w ramach konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, promocja czasopisma Spichlerz.

Uruchomiona zostanie, także pierwsza w historii Elewarru, instalacja fotowoltaiczna składająca się ze 125 modułów o mocy 370W każdy. Całkowita moc DC instalacji wynosi 46,25 kWp.

„Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami” odbędzie się zgodnie z zasadami sanitarnymi obowiązującymi w czasie trwania pandemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich rolników oraz innych do przybycia. Zapisy prowadzi:

Organizator wydarzenia:

 • Oddział Malbork Elewarr Sp. z o.o.

Patroni medialni wydarzenia:

 • TVP3 Gdańsk
 • Radio Gdańsk S.A.
 • Dziennik Bałtycki
 • Wybrzeże24.pl

Partnerzy wydarzenia:

 • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 • Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.
 • Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • Danko Sp. z o.o.
 • Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A.
 • Ośrodek Hodowli Zarodowej Gajewo Sp. z o.o.

źródło: radiogdansk.pl

fot. gfkm.pl