Menu Zamknij

Prezes Elewarru w Radiu Elbląg o programie „Spichlerz Północy”

Na zdjęciu prezes Spółki Hubert Grzegorczyk w Radiu Elbląg

„Spółka powstała by świadczyć bezpieczeństwo żywnościowe Polski. My jako Elewarr w dalszym ciągu spełniamy tę misję, ponieważ w naszych magazynach przetrzymywana jest m.in. pszenica i żyto konsumpcyjne w ramach rezerw państwowych. Takie rezerwy mogą być uwalniane w momentach kryzysowych takich jak: kataklizmy, głód, wojna. Na co dzień współpracujemy z około 10 tysiącami rolników, mamy 17 magazynów zlokalizowanych w całej Polsce.” – mówi prezes Elewarr sp. z o.o. Hubert Grzegorczyk.

Prezes Elewarr zapytany czym tak naprawdę jest Spichlerz Północy odpowiada: „Spichlerz Północy jest to projekt stworzony w Ministerstwie Aktywów Państwowych, tutaj prace włożył sam pan Minister Andrzej Śliwka. Projekt mówi o tym, że należy rozbudować i zmodernizować nasze elewatory, ale jednocześnie wchodząc w te obszary do tej pory, w których spółka nie była. Najlepszym przykładem jest Braniewo, gdzie ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na modernizację i rozbudowę powierzchni magazynowej do 10 tysięcy ton, ale największym atutem tej inwestycji będzie fakt powstania suszarni. Dzięki temu jako Spółka będziemy mieli możliwość rozpoczęcia współpracy z kolejnymi rolnikami, którzy uprawiają w tych okolicach kukurydzę.”

Prezes Hubert Grzegorczyk zapytany o to, czy Elewarr widzi swoje miejsce w porcie w Elblągu, informuje: „Elewarr chce być w porcie w Elblągu. W zeszłym roku po raz pierwszy drogą morską wyeksportowaliśmy pewną ilość pszenicy do Wybrzeża Kości Słoniowej. To był taki pierwszy i historyczny moment w naszej spółce i naszej trzydziestoletniej działalności. Z tego powodu powstał projekt Spichlerz Północy, ponieważ mamy nadzieję że port w Elblągu w końcu ożyje. To może być ważny port z punktu widzenia funkcjonowania gospodarki rolnej, może być również portem zapasowym, który spowoduje, że ten region (pod względem gospodarczym) też zostanie ożywiony”.

Zachęcamy do przesłuchania całego wywiadu na stronie Radia Olsztyn:  https://radioolsztyn.pl/prezes-elewarru-o-programie-spichlerz-polnocy-posluchaj-porannych-pytan-z-elblaga