Menu Zamknij

Porozumienie o współpracy z Mondry sp. z o.o.

W dniu 11.10.2022 r. Elewarr sp. z o.o. reprezentowana przez prezesa Huberta Grzegorczyka oraz wiceprezes Monikę Parafianowicz wraz z Mondry sp. z o.o. reprezentowaną przez prezesa Pierre’a Pagesa podpisały porozumienie o współpracy. 

Umowa o współpracy będzie obowiązywała do 30.06.2023 r.

Zawarte porozumienie dotyczy planowanej przyszłej współpracy spółek w zakresie eksportu polskich zbóż. Elewarr sp. z o.o. po wejściu w skład Krajowej Grupy Spożywczej S.A. wznowił działania zmierzające do eksportu własnych towarów w ramach aktywności handlowej. Docelowo wśród potencjalnych kierunków przeznaczenia towaru są zarówno państwa z obszaru Unii Europejskiej jak również Afryki i Azji.

„Dzisiejsze podpisanie porozumienia o współpracy dotyczące planu eksportu zbóż daje nam nowe perspektywy i poszerza nasze możliwości jako spółki oraz nadaje znaczenie globalne. Jest to zrobienie pierwszego i zarazem ogromnego kroku w kierunku bezpośredniej sprzedaży przez nas zbóż, rzepaku czy kukurydzy poza granice Polski” – powiedział prezes zarządu Hubert Grzegorczyk.

„Eksport polskich zbóż wydaje się dzisiaj koniecznością, jest formą dywersyfikacji działalności w funkcjonowaniu spółki Elewarr. Aktualnie podejmujemy wszelkie działania i analizujemy możliwości w obszarze aktywności eksportowej spółki. W perspektywie do końca roku mamy zamiar jako Elewarr wyeksportować pierwszy wolumen pszenicy z portu zbożowego w Gdyni. W ramach współpracy z Mondry sp. z o.o. mamy zagwarantowane miejsce w magazynie portowym w przypadku podpisania kontraktu handlowego drogą morską. Robimy pierwszy krok w kierunku realizacji eksportu jako spółka” – stwierdziła wiceprezes zarządu Monika Parafianowicz.