Menu Zamknij

Oddział Elewarru w Malborku wspiera świetlice wiejskie i gminne placówki oświatowe

9 czerwca w Gniewie odbyło się spotkanie Huberta Grzegorczyka, dyrektora Oddziału Malbork Elewarr Sp. z o.o. z radnymi Miasta i Gminy Gniew. Podczas spotkania został przekazany sprzęt sportowy dla świetlic wiejskich i gminnych placówek oświatowych.

Inicjatywa została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka, przy współudziale Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew, a także Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Magazyn Malbork co roku współpracuje z około 1200 rolnikami z całego Województwa Pomorskiego, w tym i z tymi, którzy swoją działalność prowadzą na terenie Miasta i Gminy Gniew. Jako spółce zależy nam na tym, aby mieć pozytywne relacje z rolnikami nie tylko podczas prowadzonego skupu zbóż i rzepaku – dlatego wsparliśmy rzeczowo świetlice wiejskie oraz placówki oświatowe. Mamy świadomość, że często te placówki nie są w pełni doposażone. Brakuje sprzętu sportowego dla najmłodszych dzieci z rodzin wiejskich – powiedział Hubert Grzegorczyk, dyrektor Oddziału Malbork Elewarr Sp. z o.o.

Inicjatywa, w którą zaangażował się Elewarr na terenie Miasta i Gminy Gniew, nie będzie pierwszą tego rodzaju. Na 24 czerwca zaplanowane jest spotkanie pracowników Magazynu Malbork z rolnikami, podczas którego omówiony zostanie m.in. tegoroczny skup. O szczegółach tego spotkania w najbliższym czasie będziemy informować.

W imieniu radnych Rady Miejskiej w Gniewie serdecznie dziękuję panu Hubertowi Grzegorczykowi, dyrektorowi Oddziału Malbork oraz Zarządowi Spółki Elewarr za współpracę oraz wsparcie naszej akcji ,,FABRYKA UŚMIECHU – RAZEM NA DZIEŃ DZIECKA”. Sprzęt sportowy zostanie niebawem przekazany do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, co na pewno wywoła spory uśmiech na twarzach naszych milusińskich – powiedział Damian Szmyt, przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie.

W spotkaniu wziął także udział Marcin Adamiak, dyrektor Biura Jarosława Sellina, Sekretarza Stanu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W imieniu posła Jarosława Sellina chciałbym podziękować Radzie Miasta Gniew, którą reprezentował jej przewodniczący Damian Szmyt, za inicjatywę pomocy dzieciom i młodzieży ze szkół w Gniewie. Upominki ze sprzętem sportowym przekazane przez MKDNiS z pewnością pomogą im rozwijać pasje sportowe i zadbać o tężyznę fizyczną. Celem ministerstwa, współkreowanego przez Jarosława Sellina, jest wspieranie oddolnych inicjatyw, do czego zachęcam również inne jednostki samorządowe i organizacje społeczne – powiedział dyr. Marcin Adamiak.