Menu Zamknij

Nasze ceny są konkurencyjne – skup kukurydzy w Oddziale Malbork

kukurydza w elewarrze

18 października 2021 roku to przełomowa data w historii malborskiego oddziału Elewarr Sp. z o.o. Tego właśnie dnia przyjechała pierwsza dostawa mokrej kukurydzy do Magazynu Bartoszyce. Tym samym Oddział Malbork rozpoczął po raz pierwszy od momentu powstania intensywny skup tego asortymentu. W planach jest zakup ok. 9 000 ton mokrej kukurydzy.

Owszem, kilka lat temu do Magazynów Malbork, Pieniężno i Bartoszyce przyjeżdżała mokra kukurydza, ale w głównej mierze wiązało się to z usługowym suszeniem tego asortymentu. Decyzja o dołączeniu kukurydzy do innych zbóż skupowanych przez Oddział Malbork Elewarr Sp. z o.o. została podjęta przez Zarząd Spółki – Prezesa Daniela Alain Koronę, Wiceprezes – Monikę Parafianowicz oraz Dyrektora Huberta Grzegorczyka po gruntownej ocenie technologicznej ciągów poszczególnych magazynów, w tym wydajności suszarni oraz na podstawie oczekiwań ze strony rolników.

W chwili budowania naszych Magazynów: Malbork, Pieniężno i Bartoszyce nikt nie zakładał, że będzie prowadzony w nich skup kukurydzy. Poprzednie Zarządy Elewarr bały się „wejść” w kukurydzę ze względu na różne ograniczenia technologiczne oraz tzw. brak czucia potrzeb rynku. Od kilku lat obserwujemy zwiększoną ilość zasiewową kukurydzy. Już dziś ten asortyment stanowi trzeci co do wielkości na lokalnym rynku po pszenicy i rzepaku – powiedział Hubert Grzegorczyk Dyrektor Oddziału Malbork.

Oddział Malbork Elewarr Sp. z o.o. skup mokrej kukurydzy prowadzi w magazynach, które są wyposażone w suszarnie tj. w Malborku, Bartoszycach oraz Pieniężnie. W przyszłości, po wykonaniu rozbudowy Elewatora Braniewo, skup mokrej kukurydzy będzie również prowadzony w tym magazynie. Tak jak w przypadku innych zbóż i rzepaku oferujemy odbiór kukurydzy bezpośrednio z pola/gospodarstwa. Aby skorzystać z tej usługi należy skontaktować się z przedstawicielem handlowym Oddziału Malbork Aleksandrą Nowak: tel.: 536 184 707, email.: anowak@elewarr.com.pl. Usługa odbioru od rolnika mokrej kukurydzy realizowana jest natychmiastowo po wcześniejszym zgłoszeniu terminu który wiąże się z podpisaniem kontraktu. Dzięki temu Elewarr w pełni dostosowuje się do oczekiwań i potrzeb rolników, w tym m.in. do terminów koszenia mokrej kukurydzy i innych prac polowych.

Współpraca z firmą Elewarr z perspektywy kierowcy wygląda zachęcająco. Dużym ułatwieniem w sezonie kukurydzianym jest wydłużony czas pracy magazynów, co przekłada się na możliwość zwiększenia częstotliwości kursów i większe dobowe odbiory towaru od rolnika. Dodatkowo czas rozładunku skracają nowoczesne kosze przyjęciowe. Bardzo istotny wpływ na owocną współpracę z firmą ma profesjonalizm i zaangażowanie logistyka. Dobre rozplanowanie to większa efektywność pracy i korzyści zarówno dla nas kierowców, jak i rolników – powiedział Adrian Dudziak, kierowca z firmy Ad-Moto.

Ceny mokrej kukurydzy, które są oferowane przez Oddział Malbork są konkurencyjne, a co najważniejsze zapłata za dostarczony towar jest realizowana błyskawicznie. Rolnicy mają gwarancję, że Spółka zapłaci im za zakupiony towar, nie muszą obawiać się przestojów płatniczych, które zdarzają się u prywatnych, lokalnych firm i kontrahentów. Rolnicy również są zadowoleni ze współpracy z malborskim Oddziałem Elewarru. Jestem zadowolony ze współpracy z Elewarrem w zakresie odbioru kukurydzy. Najważniejsze atuty spółki to: szybka realizacja zlecenia, wydłużone godziny otwarcia magazynów również w weekendy, szybki przelew po dostawach – chwali Elewarr Grzegorz Zdziebłowski, rolnik dostarczający kukurydzę do magazynów Oddziału Malbork. Bardzo szybka realizacja bez opóźnień, utrudnień i przestojów, szybka płatność za dostarczoną mokrą kukurydzę, bardzo sprawna obsługa, w tym logistyczna, zgodnie z umową, realizacja na najwyższym poziomie- komplementuje pracę Oddziału Malbork Mirosław Szewczun, dostawca kukurydzy do magazynów spółki. Oddział Elewarr Malbork już teraz zapowiada, że w przyszłym roku będzie skupował mokrą kukurydzę. W planach jest skup wynoszący ponad 15 000 ton.

Zapraszamy do kontaktu z Oddziałem Malbork oraz innymi Oddziałami naszej Spółki! KONTAKT