Menu Zamknij

Komunikat Prezesa Zarządu w związku z e-mailem P. Piotra Pilewskiego z Business Insider

Panie Redaktorze,
dotychczasowe Pana publikacje dot. Elewarru oparte są na insynuacjach, nie poparte żadnymi dowodami, a tzw. „anonimowi” informatorzy, gdyby przekazywali Panu prawdę, to nie obawialiby się ujawnienia swoich nazwisk publicznie i nie bali by się konsekwencji prawnych w związku z fałszywymi informacjami.
Zadawane przez Pana pytania świadczą o próbie przypisania członkom Zarządu i Spółce jakiejś odpowiedzialności, która jest absurdalna.
Nieprawdą jest zatem, że Pan zadaje trudne pytania i, że podaje do wiadomości publicznej fakty, które miały miejsce w Spółce.

Spółka po serii Pana artykułów i oszczerstwami, które zostały medialnie nagłośnione celem zdobycia czytelników, a które dotyczą zarówno spraw z kategorii tajemnicy przedsiębiorstwa, jak również informacji szkalujących życie prywatne osób należących aktualnie do ścisłego kierownictwa Spółki, zamierza skierować kilka spraw na drogę postępowania karnego i cywilnego, celem wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec osób, które bezprawnie ordynarnie próbują pomawiać Spółkę i osoby zarządzające.

Z uprzejmości informuję w odpowiedzi na zadane przez Pana pytania i dzisiejszy e-mail do Spółki, że po przeprowadzonej przeze mnie rozmowie z pracownikami Centrali Spółki (poza nieobecnym), którzy są zbulwersowani nieuprawnionymi medialnymi atakami na Spółkę i Zarząd, nikt nie potwierdza, że widział, iż p. Monika Parafianowicz latach 2018-2019 jeździła samochodem należącym do innej instytucji niż Elewarr, co więcej nikt nie widział, żeby była przywożona oraz odwożona samochodem opisywanym przez Pana w artykule. Sama Pani Monika Parafianowicz stanowczo zaprzecza, że była przywożona i odwożona do Spółki Elewarr przez samochód należący do innej instytucji i zaprzecza, żeby kiedykolwiek była dysponentem samochodu o nr rej. WW5295E.

Informuję, że każdemu członkowi Zarządu Spółki z chwilą jego powołania oraz Dyrektorom Oddziałów Spółki, przysługuje samochód służbowy do celów tzw. mieszanych (służbowo-prywatnych), i taki stan trwa od wielu lat.

Informuję, że Pani Monika Parafianowicz spełnia warunki przewidziane w obowiązujących przepisach prawa do korzystania z samochodu służbowego.