Menu Zamknij

Elewarr ufunduje stypendia dla uczniów z ZSZ

W czwartek 4 marca 2021 r. Zarząd Elewarr Sp. z o.o. odwiedził Starostę Braniewskiego Karola Motykę. W spotkaniu, ze strony Elewarr wzięli udział: Prezes Zarządu Spółki- Daniel Alain Korona, Wiceprezes Zarządu Spółki- Monika Parafianowicz, Dyrektor Oddziału Malbork- Hubert Grzegorczyk i Kierownik Elewatora Pieniężno- Marcin Maciejewski.

Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy w zakresie programu stypendialnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie. Elewarr Sp. z o.o. podejmuje działania wspierające młodzież szczególnie uzdolnioną z powiatu braniewskiego. Nawiązanie współpracy pomiędzy Spółką a ZSZ to zasługa zarówno Dyrekcji szkoły jak i kadry zarządzającej Oddziału Spółki w Malborku, z inicjatywy których podjęto kooperację trwającą do dnia dzisiejszego. Ta współpraca zaczęła się kilka lat temu. To wówczas, uczniowie klas o profilu logistycznym zaczęli odbywać praktyki zawodowe w Elewatorze Pieniężno. Dzięki tym praktykom zdobywają nowe umiejętności przydatne w pracy logistyka i magazyniera.

W ubiegłym roku jako pierwszy przedsiębiorca Spółka ufundowała dwa stypendia dla uczniów, którzy osiągają ponad przeciętne wyniki w nauce. Co jest istotne i zasługuje na podkreślenie to fakt, iż decyzją Prezesa Daniela Alain Korony oraz Wiceprezes Moniki Parafianowicz, ta współpraca nie tylko będzie kontynuowana, ale jej zakres zostanie rozszerzony. Od roku 2021 Elewarr będzie wspierał troje uczniów, którzy osiągną najlepszą średnią ocen, co oznacza ufundowanie im stypendiów naukowych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Braniewie – FB