Menu Zamknij

Elewarr partnerem Bałtyckiej Wystawy Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików

W dniach 21-23 lutego 2020 roku w Amber Expo w Gdańsku odbyła się Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Drobiu Ozdobnego i Królików. Elewarr Sp. z o.o. został partnerem tego wydarzenia, a jednocześnie fundatorem karmy dla zwierząt.

Wystawa to coroczne święto wszystkich hodowców z regionu pomorskiego, podczas którego mogą oni zaprezentować swój dorobek hodowlany. Tegoroczny program wystawy został wzbogacony o pokazy i prelekcje dla uczniów pomorskich szkół, szczególnie dla młodzieży uczącej się w szkołach rolniczych. Prezentowane były różne gatunki gołębi rasowych, w tym m.in. sokół gdański, brodawczak podkarpacki, orlik polski, maściuch polski koroniasty czy mewka polska. Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska drobiu ozdobnego, na których poza znanymi każdemu kurami rasy karmazyn można było zobaczyć czubatkę dworską, czubatkę polską, kurę jedwabistą. Z kolei dzieciom najbardziej podobały się króliki rasy belgijski olbrzym, które ważą co najmniej 6 kg, a dorosłe osobniki mogą osiągać wagę nawet 10 kg.

Łącznie przez dwa dni na Bałtyckiej Wystawie Gołębi Rasowych Drobiu Ozdobnego i Królików zaprezentowanych zostało ok. 1100 zwierząt. Dzięki współpracy z Elewarr Sp. z o.o. zwierzęta miały zapewnioną karmę.

Elewarr Sp. z o.o. wspiera różne inicjatywy i jest marką rozpoznawaną także wśród hodowców – pasjonatów. Cieszymy się, że mogliśmy zostać partnerem Bałtyckiej Wystawy Gołębi Rasowych Drobiu Ozdobnego i Królików. Wydarzenie to jest jednym z największych w północnej Polsce i z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem. Liczymy, że nasza oferta zyska jeszcze większą popularność wśród hodowców gołębi, drobiu, królików i innych drobnych zwierząt – mówi Wojciech Tołkin-Żmijewski Dyrektor Oddziału Malbork.

Elewarr Sp. z o.o. otrzymał podziękowania w postaci pucharu, a także wpisu w katalogu Bałtyckiej Wystawy Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików.

Wszystkie zdjęcia są własnością Elewarr Sp. z o.o. i są objęte prawami autorskimi. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zdjęć bez zgody właścicieli.