Menu Zamknij

Elewarr na toruńskiej konferencji o polskim rolnictwie

29 lutego 2020 roku w Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pt: „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”.

W wydarzeniu tym uczestniczyła także Elewarr Sp. z o.o., reprezentowana przez Prezesa Zarządu Pana Daniela Alain Korona, Wiceprezes Zarządu Panią Monikę Parafianowicz, Dyrektorów Oddziałów Pana Michała Kotkowskiego oraz Pana Wojciecha Tołkin-Żmijewskiego.

Wśród poruszanych tematów były m.in. kwestie dotyczące polityki rolnej w Unii Europejskiej, relacji rolnictwa z innymi gałęziami polskiej gospodarki czy ekologicznego rolnictwa. Można było również wysłuchać wykładów specjalistycznych m.in. dotyczących problemów i możliwości nawadniania upraw w obliczu zagrożenia suszą czy współczesnych technologii cyfrowych wykorzystywanych w uprawie zbóż i hodowli.

Prezes Zarządu Elewarr Sp. z o.o. Daniel Alain Korona, w panelu dyskusyjnym, podkreślał działalność i znaczenie naszej Spółki na rodzimym rynku zbożowym. Prezes akcentował, że nasza Firma jest spółką z kapitałem państwowym i zwyczajowo jest postrzegana przez szeroki rynek jako Spółka skupująca zboże i rzepak od rolników. Spółka aktualnie ma za zadanie zapewnić skup i prowadzić obrót, ale też gwarantuje zapłacenie w ciągu maksymalnie 14 dni, pieniędzy rolnikom sprzedającym zboże w naszych magazynach. Gwarancja zapłaty pieniędzy na rzecz rolnika zgodnie z pisemną umową za pozostawiony w magazynie towar, wynika też z pewnej tradycji i misji przypisanej do działalności Elewarru na krajowym rynku rolnym.

W konferencji „Perspektywy dla polskiego rolnictwa” poza Elewarr Sp. z o.o. wzięli udział m.in.:

  • Janusz Wojciechowski – Komisarz UE ds. rolnictwa,
  • dr lek. wet. Bogdan Konopka – Główny Lekarz Weterynarii,
  • Artur Soboń – Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych,
  • Anna Gembicka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej,
  • Tomasz Nowakowski – Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • Marcin Wroński – Wicedyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Wszystkie zdjęcia są własnością Elewarr Sp. z o.o. i są objęte prawami autorskimi. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zdjęć bez zgody właścicieli.