Menu Zamknij

Elewarr na II Konferencji Gospodyń Wiejskich w Poniatowej

na zdjęciu Monika Parafianowicz, Przemysław Czarnek i Zarząd Zamojskich Zakładów Zbożowych

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem „Zboża w tradycji kulinarnej Lubelszczyzny” dlatego nie mogło na niej zabraknąć Elewarru. Spółkę reprezentowała Wiceprezes Monika Parafianowicz. Na miejscu obecni byli także przedstawiciele Elewarru z Oddziału w Krupcu oraz z Zamojskich Zakładów Zbożowych, których jedynym udziałowcem jest Elewarr Sp. z o.o.

II Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich w Poniatowej odbyła się 6 marca 2021 r. i była to druga edycja tego wydarzenia. Pierwsza miała miejsce w 2019 r. i była bardzo dobrze odebrana zarówno przez panie z KGW, jak również gości i uczestników. Następnie plany kolejnej edycji w 2020 roku pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Tegoroczna Konferencja odbyła się w reżimie sanitarnym. W sali kinowej Kina „Czyn” odbywały się koncerty, a w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały swoje stoiska i przedmioty konkursowe.

Wśród  obecnych na wydarzeniu byli m.in. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji  i Nauki, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski oraz liczni przedstawiciele samorządów i organizacji rolniczych oraz organizacji związanych z kulturą. W imieniu Jacka Sasina, Wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych, list intencyjny odczytała Pani Maryla Symczuk.

Rozstrzygnięcie konkursu i odczytanie wyników odbyło się w sali kinowej Kina „Czyn”. Dyplomy i nagrody rzeczowe zostały wręczone przez Burmistrza Poniatowej Pana Pawła Karczmarczyka, pełnomocnika przy wojewodzie lubelskim ds. KGW Panią Kamilę Grzywaczewską i Wiceprezes Elewarr Sp. z o.o. Panią Monikę Parafianowicz. Sponsorem nagród rzeczowych za zajęcie I, II i II miejsca była firma Elewarr Sp. z o.o., a nagrody za wyróżnienie ufundował Urząd Miejski w Poniatowej.

Wyniki konkursu:
I miejsce – KGW z Poniatowej Wsi
II miejsce  – KGW z Kowali Pierwszej
III miejsce – KGW Zagrody
Wyróżnienia: KGW Spławy, KGW Stasin, KGW Popkowice Majdanek.

W CKPiT przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się koncerty na scenie i nagrania do wejść na żywo dla TVP3 Lublin i TVP Info, Radio Lublin oraz felietonu do Panoramy Lubelskiej.

KGW Michalów i Zamojskie Zakłady Zbożowe rozstawione były na zewnątrz CKPiT z mobilnym piecem do wypieku chleba, gdzie na miejscu pieczone były cebularze.

II Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich w Poniatowej objęta została honorowym patronatem Pani Beaty Mazurek, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Pana Pawła Karczmarczyka, Burmistrza Poniatowej.

.

Źródło: inf. wł./ http://um.poniatowa.pl

Fot. ZZZ