Menu Zamknij

Elewarr drugi rok z rzędu zamknie dodatnio swój wynik

28 maja 2020 roku Prezes Zarządu Elewarr Sp. z o.o. dr Daniel Alain Korona udzielił wywiadu portalowi www.swiatrolnika.info . Wśród wielu tematów, które były poruszane na antenie znalazły się kwestie tak aktualne jak koronawirus, czy susza. Mowa była również o kondycji finansowej spółki, a także o kłamstwach, które ostatnio pojawiały się w przestrzeni medialnej, a których celem była i do dziś jest dyskredytacja Elewarr.

Prezes Zarządu podkreślił, że na początku wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce zostały podjęte zdecydowane procedury bezpieczeństwa, które uchroniły pracowników Spółki przez zarażeniem się COVID-19. Wśród nich była m.in. decyzja o wstrzymaniu skupu, sprzedaży i wykonywaniu analiz laboratoryjnych. Większa część pracowników pracowała zdalnie, a w magazynach pozostała jedyna ta część, która odpowiadała za ich niezbędne funkcjonowanie.

Gdyby wtedy chociaż jeden pracownik się zaraził, to musielibyśmy zamknąć cały elewator, a mieliśmy podpisane kontrakty w zakresie wydawania towaru. To oznaczałoby ogromne straty dla Spółki – mówił dr Daniel Alain Korona.

W wywiadzie z redaktor Ewą Zajączkowską-Hernik Prezes Zarządu przypomina, że Elewarr jest gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego Polski. Poza sprzedażą na wolnym rynku nabytego zboża, kukurydzy czy rzepaku, Elewarr przechowuje zboże Agencji Rezerw Materiałowych. Towar ten jest pod szczególną ochroną, gdyż na wypadek kryzysu stanowi podstawowy produkt spożywczy dla wszystkich Polaków. Dr Daniel Alain Korona podkreślał, że zboże agencyjne jest również zabezpieczone przed kradzieżami, które miały miejsce kilkanaście lat temu. Przypomniał m.in. Aferę Bondy, kiedy to wyparowało z różnych magazynów ok. 27 tys. ton zboża o wartości 11 mln zł.

W wywiadzie sporo poświęcono czasu zagadnieniu kondycji finansowej Elewarr Sp. z .o.o. Prezes Zarządu ocenić, że jest ona bardzo dobra.

Elewarr drugi rok z rzędu zamknie dodatnio swój wynik finansowy. Poprzednio miało to miejsce w latach 2011-2012. Zaciągnięty kredyt spłaciliśmy ponad 2 miesiące przed terminem, czyli w kwietniu, w zeszłym roku zrobiliśmy to w maju, Oceniam obecną kondycję Spółki na poziomie bardzo dobrym. Elewarr powoli wychodzi na prostą po poprzednich, długich latach, kiedy sytuacja była powiedzmy delikatna.

Całość wywiadu z Prezesem Elewarr Sp. z o.o. jest dostępna pod linkiem:
https://swiatrolnika.info/prezes-elewarru-sprzedal-udzialy