Menu Zamknij

Elewarr chce współpracować z izbami rolniczymi

Niedawno odbyło się spotkanie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej z powiatu malborskiego, a także posiedzenie Komisji ds. Monitorowania Rynków Rolnych i Zwalczania ASF Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.  W obu wydarzeniach wziął udział Elewarr Sp. z o.o.

Kierownik Magazynu Malbork Adam Krupa oraz Specjalista ds. obrotu towarowego Jolanta Miliszkiewicz opowiadali na spotkaniu Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej z powiatu malborskiego m.in. o zbliżającym się skupie, a także planowanym uruchomieniu magazynów płaskich, dzięki czemu będzie można zwiększyć ilość przyjmowanej pszenicy i rzepaku.

Dzięki inwestycjom, które zakończyliśmy kilka tygodni temu będziemy mogli prowadzić skup także na naszych magazynach płaskich. Oceniam, że przyjmiemy nawet o ok. 5000 ton więcej pszenicy i rzepaku niż podczas żniw w 2020 roku. Pozwoli to zaspokoić oczekiwania rolników, którzy co roku chcą nam sprzedawać większą ilość własnych plonów rolnych. Zachęcamy wszystkich do współpracy i przypominam, że Elewarr, jako podmiot państwowy ma gwarancję wypłacalności, a płatność za dostarczony towar realizuje maksymalnie w ciągu 14 dni. W praktyce te płatności są jeszcze szybsze bo wynoszą maksymalnie 7 dni

– mówił Adam Krupa, Kierownik Magazynu Malbork.

W spotkaniu w Malborku poza Elewarr wzięli udział pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Krajowej Spółki Cukrowej S.A. oraz rolnicy.

W posiedzeniu Komisji ds. Monitorowania Rynków Rolnych i Zwalczania ASF, które odbyło się w biurze Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Elewarr reprezentowali Prezes Zarządu Daniel Alain Korona oraz Dyrektor Oddziału Malbork Hubert Grzegorczyk. Opowiadali oni o planach inwestycyjnych w magazynach zlokalizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w tym o modernizacji i rozbudowie elewatora Braniewo. Mówiono również o różnych działaniach na rzecz rolników, które obecnie podejmuje Zarząd i Dyrekcja Elewarru. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na wydarzenie pn. „Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami”, które odbędzie się 22 lipca 2021 roku na terenie Magazynu w Malborku.

Elewarr chce współpracować z izbami rolniczymi, czego najlepszym dowodem jest nasza obecność podczas dzisiejszego posiedzenia Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Również bierzemy udział w spotkaniu, które w tym samym czasie odbywa się w Malborku, a które zorganizowała Rada Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej. Wiem, że poprzednie Zarządy Elewarru niechętnie z Państwem rozmawiały. My uważamy, że izby rolnicze z całej Polski, a także izby gospodarcze i handlowe są ważnym przekaźnikiem oczekiwań rolników. Chcemy słuchać Waszych postulatów, bowiem traktujemy każdego rolnika jako partnera, a nie petenta. Misją Elewarru jest zagwarantowaniu wszystkim producentom zbóż i rzepaku możliwości skupowych przez naszą Spółkę po cenach rynkowych. Stawiamy na uczciwość, rzetelność i otwartość

– powiedział Daniel Alain Korona, Prezes Zarządu Elewarr.’

Fot. arch. Elewarr