Menu Zamknij

Dożynki Elewarru z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Już w piątek, 18 września 2020 roku, w Waplewie Wielkim, województwo pomorskie, powiat sztumski, gmina Stary Targ odbędzie się święto rolników – II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020. Organizatorzy przewidzieli sporą liczbę atrakcji dla uczestników.

W II Ogólnopolskim Dniu Promocji Elewarr – Dożynki 2020 weźmie udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który wydarzeniu udzielił swojego Patronatu Honorowego. Dożynki Elewarru rozpoczną się uroczystą mszą św., którą będzie koncelebrował biskup pomocniczy diecezji elbląskiej Wojciech Skibicki. Eucharystia odbędzie się w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbe w Waplewie Wielkim. Parafia ta powstała w 1873 jako kaplica grobowa rodziny Sierakowskich. Do dziś w jej podziemiach znajduje się rodzinny grobowiec Sierakowskich.

Nasze wydarzenie będzie miało uroczysty charakter. Rozpoczynamy je  Mszą Świętą, podczas której będziemy modlili się w intencji Ojczyzny, o Boże błogosławieństwo dla Rolników, ich rodzin, dla Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego i jego rodziny oraz pracowników i współpracowników Elewarr Sp. z o.o.. Po mszy w dożynkowym korowodzie udamy się na stadion sportowy w Waplewie Wielkim, na którym przygotowaliśmy wiele atrakcji dla uczestników naszego święta tj. rolników i ich rodzin, w tym dzieci. Będą ciekawe i bezpieczne atrakcje dla dzieci. Każdy powinien znaleźć dla siebie coś interesującego, smacznego i  rozrywkowego. Te dożynki zostały tak zorganizowane, żeby połączyły przyjemne z pożytecznym.  – mówi Monika Parafianowicz Wiceprezes Zarządu Elewarr Sp. z o.o.

Dla uczestników II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr – Dożynki 2020 czekać będą stoiska partnerów wydarzeni, w tym: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, na którym m.in. będzie można bliżej poznać projekt „Polska Smakuje”. Program ten to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie konsumentów polskimi produktami rolno-spożywczymi, konieczność zbudowania silnej i rozpoznawalnej marki polskiej żywności, dostosowanie się do obowiązujących standardów i trendów rynkowych. Promuje on lokalne, produkty zachęca do ich kupowania. Więcej informacji o programie „Polska Smakuje” dostępnych jest na stronie internetowej: https://www.polskasmakuje.pl/

Na dożynkach będą również m.in. stoiska Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Zamojskich Zakładów Zbożowych Sp. z o.o. i organizatora wydarzenia Elewarr Sp. z o.o. Wśród atrakcji dla najmłodszych, będą dmuchane zjeżdżalnie, gry, malowanie buźki, zabawy z bańkami mydlanymi. Każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w dedykowanej fotobudce, a także zapoznać się z działalnością kół gospodyń wiejskich. Na scenie będzie m.in. obtańcowywanie wieńca dożynkowego, a także pokazy ludowe rolników ubranych w tradycyjne, lokalne stroje. Rolnicy, którzy od wielu lat współpracują z Elewarr Sp. z o.o. zostaną uhonorowani okolicznościowymi medalami.

Elewarr skupując tylko polskie zboże i rzepak udowadnia swoją narodową misję, jaką jest zapewnienie rolnikom zbyt dla oferowanych przez nich płodów rolnych po przyzwoitej cenie. Zadanie to nie straciło na aktualności, a z roku na rok jest one coraz ważniejsze. Rolnicy wiedzą, że Elewarr jest marką polskiego zboża. Chcemy im podziękować za wieloletnią współpracę odznaczając  ich okolicznościowymi medalami. Z wieloma producentami rolnymi współpracujemy od ponad 10 lat. Na II Ogólnopolskim Dniu Promocji Elewarr – Dożynki 2020 chcemy także przekonać nowych rolników do naszej Firmy, pokazać im, że jesteśmy podmiotem, który wspiera polskie rolnictwo – powiedział Daniel Alain Korona Prezes Elewarr Sp. z o.o.

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 organizowany będzie z zachowaniem wszelkich procedur i obostrzeń związanych z koronawirusem. Dlatego prosimy o zapisywanie się na nasze wydarzenie telefonicznie w godz. 8:00-15:00 pod numerem: 55 272 10 33, bądź mailowo na adres: malbork@elewarr.com.pl. Podczas wydarzenia prosimy o posiadanie dokumentów tożsamości.

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 

Partnerami wydarzenia są:

  • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
  • Zamojskie Zakłady Zbożowe – grupa kapitałowa Elewarr Sp. z o.o.

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020

18.09.2020 r.,

Waplewo Wielkie, województwo pomorskie, powiat sztumski, gmina Stary Targ

Harmonogram wydarzenia

  • 14:00 – Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Waplewie Wielkim – uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, bożego błogosławieństwa dla rolników ich rodzin, w tym Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego i jego rodziny oraz pracowników i współpracowników Elewarr Sp. z o.o.
  • 15:00 – przejście korowodu dożynkowego na Stadion Sportowy w Waplewie Wielkim.
  • 15:30 – Stadion Sportowy w Waplewie Wielkim – uroczyste otwarcie II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr – Dożynki 2020, Ceremoniał Dożynkowy, wręczenie nagród rolnikom.
  • 17:00 – rozpoczęcie Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezesa Elewarr.
  • 17:00 – 19:00 – Gościniec Dożynkowy.
  • 19:00 – 23:00 – taneczna Zabawa Dożynkowa.

MAPA DOJAZDOWA:

https://www.google.com/maps/place/Waplewo+Wielkie/@53.9285299,19.2269381,15z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4702aa62d17dfd93:0xe38e8e4c4b1076d7!8m2!3d53.928151!4d19.2350831